Türkiye'de ikinci kovid-19 vakası!


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de ikinci koronavirüs vakasınında erken teşhis edildiğini duyurdu. Koca, "Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü ne yazık ki doğru kıldı. Bir hastamız daha var." dedi
Türkiye'de ikinci kovid-19 vakası!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "Dün akşam neticelenen test, üzücü bir öngörümüzü ne yazık ki doğruladı. Enfekte olan bir hastamız daha mevcut. Bu hastamız İlk hastamızın, tanı konur konulmaz yakın takibe alınan çevresinden bir kişidir. Virüsün olası yayılım durumunu bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirleri alıyoruz. Sorunun üstesinden hep beraber geleceğiz." ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Koca önceki gece, Çin'in Vuhan kentinde 3 ay önce 12 Aralık 2019'da baş gösteren yeni tip koronavirüsün başka birçok ülkeye 1-2 hafta içinde bulaşmasının ardından çok hızlı bir global yayılım izlemesine rağmen Türkiye'nin bu süreçte çok büyük bir başarı gösterdiğini söylemiş, bir vatandaşımızın koronavirüs tetkik sonucunun pozitif çıktığını duyurmuştu.

Bugün Türkiye'de görülen bu vaka ile sayısı 2'ye yükseldi!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fahrettin Koca'nın yaptığı duyuruyu alıntılayarak bir açıklamada bulundu. Kalın, açıklamasında; "İkinci vaka da kontrol altında. Rehavet ve panik yok. Önlemleri titiz ve dikkatli bir biçimde uygulamak çok önemli. Okullar, toplu/çoklu hareketliliği ve kalabalık ortamları azaltmak için tatil edildi. Lütfen bu hususa dikkat edelim." dedi..