Meteoroloji'den peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor! Sağanak, fırtına, kar var


Meteoroloji'den gerçekleştirilen son açıklamalara göre, Karadeniz ve Akdeniz kıyı kesimleri sağanak yağışlı; İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ise kar yağışlı olması bekleniyor. Batı kesimlerinde ise kuvvetli rüzgar olması tahmin edilirken zaman zaman fırtına oluşması tahmin ediliyor. Sıcaklıkların güney kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı rüzgarlı kesimlerde de serin havanın süreceği açıklandı.
Meteoroloji'den peş peşe  uyarılar gelmeye devam ediyor! Sağanak, fırtına, kar var

Hava sıcaklığının güney kısımlarda bazen hissedilir derecede (4 ila 8 derece) düşeceği düşünülüyor . Rüzgarın özellikle kuzey kısımlardan , güneydoğu kısımlarında  güney ve güneydoğu taraftan az miktarda bazen  orta kuvvette,Güney Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak oluşması tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, , Güneydoğu Anadolu'nu doğu bölgesi, Osmaniye, Adaba, Kahramanmaraş, Hatay'ın kıyı kesimleri, Tunceli, Bingöl, Muş, Şırnak, Bitlis, Şanlıurfa ve Hakkari dolaylarında sert esmesi beklendiğinden oluşabilecek felekatlere  karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb) önlem alınması gerektiğini belirttiler.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Güney Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da kuzey kısımlardan sert  ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneydoğu kısımlarından şiddetli (40-60 km/sa) olarak esmesi tahmin edildiğinden , meydana gelebilecek kötü koşullara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb) önlemler alınması amaçlanmalıdır..