Kırmızı bültenle aranması vardı! O terörist kendi teslim oldu


Son dakika gelen edilinen bilgilere göre Interpol'un arananlar lkatogarisinde kırmızı bültenle aranması bulunan 'Siya Munzur' kod adlı terörist Duygu Karayel, ikna edişlerek güvenlik güçlerine teslim oldu. İşte son dakika haberini ilgilendiren ayrıntılar ...
Kırmızı bültenle aranması vardı! O terörist kendi teslim oldu

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OLDU

yapılan çalışmalar sonucunda güvenlik güçlerine teslim olanların mitarı her gecen an artıyor örgütteki ayrılmalara de hız verdi. Interpol aracılığıla kırmızı bültenle aranan örgüt elemanı  ve ailesi gerçekleştirilen ikna çabaları sonucu. Terörist yaoılanmadan  kaçarak güvenlik kuvetlerine teslim oldu .

Mardin İl Jandarma Komutanlığı kuvetlerinin ailelerin de yardımıyla devam ettirdiği ikna çalışmaları sonucu, Habur Sınır kapısından teslim olan Siya Munzur kod adlı Duygu Karayel adlı terör örgütü üyesinin  Interpol aracılığıyla kırmızı bültenle arandığı gelen bilgiler arasındaydı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

Jandarma aracılığıyla gerçekleştirilen prodesürleri tamamlanan örgüt mensubunun 2003 yılında Trabzon şehrinde üniversite öğrenimine devam ederken terör örgütüne geldiği o tarihten sonra örgütün üst kadrolarında görev aldığı ve katıldığı ve gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı kırmızı bültenle hakkında arama başlatıldığı ayrıntılar arasında bulunuyor.

TUTUKLANIP CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Jandarmanın tahminen  6 aylık ikna etme girişimleri neticesinde teslim alınan Duygu Karayel jandarmadaki işlemlerinin sona ermesiyle savcılığa yollandı .

Çıkarıldığı mahkemece "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan tutuklanan Duygu Karayel cezaevine yollandı.