Diyanet: Umre çıkışları 27 Şubat'ta durdurma kararı aldı..


Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs hastalığına yönelik gerçekleştirilen önlemlerle ilgili "27 Şubat 2020 itibariyle ülkemizden umreye seyehatler durdurulmuştur. açıklamasında bulundu
Diyanet: Umre çıkışları 27 Şubat'ta  durdurma kararı aldı..

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüsün (Kovid-19) büyümesinin önüne geçmek için 27 Şubat 2020 Perşembe günü de dahil olmak üzere Türkiye'den umreye gitme maksatlı seyehat engeli gelmiştir.

haberbasın.com  haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığından gerçekleştirilen bildiride, dünya kapsamında  yayılan  koronavirüsün Türkiye'de büyümesine mani olmak, hastalıktan korunmak ve oluşturduğu tehlikeyi en aza indirmek maksadıyla başkanlıkça bazı önlemler alındığı söylendi.

Bu amaçla umre ibadetini yapmak amacıyla  Suudi Arabistan'a seyehat etmek , isteyen ve dönen vatandaşlar için zamn içersinde gerçekleştirilen önlemler, şöyle sıralandı

27 Şubat 2020 Perşembe günü itibarıyla ülkemizden umre seyehatleri askıya alınmıştır, bu zamndan  sonra umre amaçlı seyahate izin verilmemiştir. belşirtilen tarihlerden  önce umre ziyareti için Suudi Arabistan'da olan yurtdaşlarımızın  yurda geri gelmeleri amacıyla  uyarı ve önlemler alınmıştır , talepte bulunanların dönüş tarihleri öne alınmıştır. 20-30 günlük turlarla Suudi Arabistan'da olan  ve dönüşü daha ileriki zamnlarda  planlanan yurtdaşlarımızın daha fazla kalmasına izin verilmeyerek  dönüşleri erken tarihlere alınmıştır."