Dünya genelinde herkes coronayla ilgili olayı konuşuyor! İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan korkutan kelimeler ...


İlk kez Çin'in vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü dünyayı korkutmayı sürdürüyor. Asya’dan Amerika’ya 111 ülkede görülen corona virüsü sebebiyle bugüne kadar 4 bin 954 kişi'nin yaşamı son buldu. Avrupa’da da bir çok ölümlü vaka gerçekleşirken bazı ülkeler OHAL durumuna geçti İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise herkesi ürküten kelimeler kullandı Johnson, “Bu hastalık Corona virüs tahmin edilenden çok daha fazla tehlikeli ve daha da büyüyecek. Çok daha fazla aile sevdiklerini zamanı gelmeden öldüklerine şahit olacak'' dedi. Son dakika olarak geçilen konuşmanın ayrıntıları şu şekilde...
Dünya genelinde herkes coronayla ilgili olayı konuşuyor! İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan korkutan kelimeler ...

Corona virüsü korkusu gün geçtikçe artıyor. Son olarak Avrupa'da bir çok ölümle noktalanan  kişiyle ile karşılaşıldı. İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 1016'ya çıkarken İspanya'da ise bu rakam 84'e yükseldi. Almanya, Fransa, İngiltere de bir çok tedbir aldı. Bazı ülkeler ise olağanüstü Hal ilan etti. ABD'nin başkenti Washington, İtalya, Macaristan ve Slovakya'da OHAL dönemi başladı.

"SEVDİKLERİNİZİ ZAMANINDA ÖNCE HAYATLARINI KAYBEDECEK"

İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı konuşmada herkesi korkutan sözcükler sarf etti. ''Bu bir nesil için en kötü kriz  ortamıdır. Bazı insanlar bunu mevsimsel grip olduğunu düşünüyor ama bu yanlış." diyen Johnson, "Bu hastalık Koronavirüs tahmin edilenden fazla çok daha kritk ve daha da büyüyecek. Çok daha fazla aile sevdiklerini zamanı gelmeden kaybedecek'' diye belirtti.